חיפוי זכוכית במטבח

מזה חצי עשור שאנו עדים לתחלופה משמעותית בתחום החיפויים במטבח. את הקרמיקה הישנה והטובה מחליפה הזכוכית המבריקה, העדינה ומעוצבת יותר. אמנם, הקרמיקה לא נעלמה לגמרי ועוד ניתן לראותה בווריאציות שונות, אולם יותר ויותר מעצבים מעדיפים להשתמש בחיפויי זכוכית במטבח.

דוגמא מובהקת לכך ניתן למצוא במטבח האורגני מבית היוצר של מטבחי ART-IN, שם נעשה שימוש בחיפויי זכוכית ליחידות האחסון, הארונות ואף למקרר. המטבח האורגאני הוא מופת של עיצוב רטרו עם תחושה אמיתית של בית חם העושה שימוש בזכוכית המשלימה את הקונספט האנגלי, המדויק אך המשוכלל.

לעובדה זו כמה סיבות עיקריות:

פרקטיקה ושימושיות.
לעתים, מרוב ווירטואוזיות של עיצובים אנו שוכחים כי המטבח הוא מרחב שנועד לשימוש. יחד עם זאת, ככל שמשתמשים בו יותר, כך הוא צובר יותר בלאי ויש לנקותו לעיתים תכופות יותר. הזכוכית, כמו השיש ובניגוד לקרמיקה, מתנקה בקלות ופשוטה לאחזקה. לרוב, אין צורך ביותר ממטלית לחה על מנת לחסל כל כתם.

בנוסף, סוגי זכוכית מסוימות יכולות להיות בעלות טקסטורה אטומה או עם הדפס וכך, להעלים את הכתמים ביתר קלות. ואם נחזור לדוגמת המטבח הכפרי של חברת ART-IN מטבחים אפשר לראות כי הוא משופע כולו בדלתות ארונות ויחידות אחסון בעלי חיפויי זכוכית עם הדפס
י תחרה המדמים וילונות כפריים.

אם עולה בראשכם מחשבה על שבריריות הזכוכית, כדאי שתחליקו אותה חזרה למקומה הסמוי. זכוכית המיוצרת כיום עוברת תהליכים מיוחדים המוציאים אותה חזקה, עמידה ובטוחה לילדים ולמבוגרים.

אפשרויות עיצוב
חיפויי זכוכית מעניקים מגוון עצום של אפשרויות עיצוב, בהרמוניה עם הקונספט העיצובי של המטבח או להיפך, לתת את הטאצ' המייחד אותם משאר האלמנטים. יתרונות העיצוב בזכוכית הם רבים:
  • לוח חלק – בדיוק כמו קנבס, גם על הזכוכית ניתן לצייר, להדפיס וליצור. זכוכית היא "כחומר ביד היוצר".
  • התאמה לכל סגנון – חיפויי זכוכית מתאימים עצמם לכל סגנון בעזרת חריטה, ציור או הדפסה. לדוגמה, עיטור מינימליסטי המדגיש את הסגנון התעשייתי של המטבח כולו, למשל, ערבסקה מורכבת המשתלבת היטב עם הסגנון האוריינטלי, צורות גיאומטריות צבעוניות להדגשת המראה האקלקטי ותחרה עדינה למראה רומנטי.
  • שבירת המראה המנוכר – זכוכית המעוצבת בקפידה תיתן הרגשה חמימה ואישית ותשבור את המראה המנוכר של המטבח התעשייתי.
  • ביטוי אישי – אפשרויות העיצוב של חיפויי הזכוכית מאפשרות אמירה אישית של המעצב, או של הלקוח. בגלל הורסיטליות של החומר, ניתן לבקש עיטור, הדפס או טקסטורה מסוימת ובכך לייחד את עיצוב המטבח.

אפשרויות של מרחב
חיפויי זכוכית במטבח, יוצרים תחושה של מרחב וחלל. זכוכית שקופה, שחורה או אטומה, עושה רפלקציה לשטח המטבח וגורמת לו להיראות גדול מכפי שהוא באמת. כמובן שהקומפוזיציה בה משובצים חיפויי הזכוכית חשובה ליצירת המראה השלם של המטבח, אולם במידה וזו נעשית בקפידה ומתוך הבנת החומר, יווצר מטבח שמראהו הכללי יפה יותר מסך כל מרכיביו.
מפעלי ארט אין , כתובת: רח' המסגר 3, עין נקובא, טלפון: 02-5332858
אתר בקליק בניית אתרים