דף הבית » מאמרים » מרכיבים יחודיים » פורמייקה ושיש
פורמייקה ושיש

התחדשות וחידושים

בתחום עיצוב המטבח נעים כל הזמן בין הצורך לחדש מבחינה עיצובית, להפתיע ולהמציא קומפוזיציות חדשות ובין הצורך להפוך את המטבח לחלל פונקציונאלי טוב יותר, נוח יותר, שימושי יותר.
מעצבי מטבחים חושבים כל הזמן באילו חומרים ניתן להשתמש על מנת ללכוד את שני הצרכים הללו, במכה אחת. החידושים יכולים להופיע בצורות שונות: חומרים, עיצובים, מיקומי מטבח, קומפוזיציה מקורית ועוד, כיד הדמיון הטובה על המעצב.

הנה כמה דוגמאות לכך:


שובה של הפורמייקה

הפורמייקה מוכרת לכולנו מבית סבתא כחומר לא עמיד ומתקלף. והנה, כעת הפורמייקה עושה קאמבק אמיתי בתור חומר שמעצבים נהנים לעבוד ולעצב איתו מטבחים. הפורמייקה משמשת לציפוי ארונות ויחידות אחסון של המטבח. כיום הפורמייקה היא חומר משובח ומהונדס, עמיד למים ולקרניים אולטרא, גמיש ונוח לעיצוב.
בעזרת צבעים וטקסטורות חדשות ניתן לעצב את חיפויי הארונות ויחידות האחסון במראה רטרו הנותן תחושה חמימה של בית או במראה תעשייתי מודרני ומתקדם. סקאלת הצבעים ואפשרויות העיצוב בלתי נגמרות והפורמייקה משתלבת היטב עם שיש, אבן ואלומיניום.
עוד חידוש מבית היוצר של הפורמייקה הוא האפשרות לפסל בתוכה ידיות בלתי נראות במסגרת אלומיניום. שילוב האלומיניום עם הפורמייקה משלים עיצוב מודרני אך לא מנוכר, יחד עם איכויות גימור גבוהות.
עוד יתרון משמעותי של הפורמייקה והאלומיניום הוא מחירם הנמוך באופן יחסי. כך, כל אדם יכול ליהנות ממטבח איכותי, נוח ומעוצב.גלגוליו של השיש

ישנם חומרים החוזרים לאופנה, כמו הפורמייקה, וישנם חומרים שמעולם לא עזבו אותה כמו השיש. השיש הוא אבן קוורצית יפהפייה המשמשת לרוב משטח עבודה במטבח. יחד עם זאת, בגלל הדומיננטיות של השיש, יש חשיבות מכרעת לבחירת סוג השיש וצבעו. במילים אחרות, השיש נותן את הטון העיצובי הכללי של המטבח.
דוגמא נהדרת לכך, ניתן לראות במטבח "השחור" בקולקציית המטבחים החדשה של חברת ART-IN. שם הצבע השחור של השיש מגדיר את עיצוב המטבח והופך אותו למעניין ואפילו סקסי. השילוב של הפורמייקה, מסגרות האלומניום והשיש השחור מהסדרה החדשה של אבן קיסר, יוצר מראה מהפנט וחושני. תוסיפו לכך יחידת תאורה עליונה ותקבלו את המטבח הרומנטי ביותר שיש.


הסדרה החדשה של שיש אבן קיסר מספקת הצצה נדירה ליכולת של השיש לשנות את עורו ועדיין להישאר אצילי ומסתורי. הטקסטורה שופרה, החיבורים הוחבאו והקוורצים נוצצים מתמיד.
נראה כי השיש לא הולך לשום מקום, וטוב שכך. הפורמייקה מצידה, עושה את הקאמבק שלה בצורה מכובדת ואפקטיבית. אילו עוד חידושים צפויים לנו?
חיפוי זכוכית למטבח
מפעלי ארט אין , כתובת: רח' המסגר 3, עין נקובא, טלפון: 02-5332858
אתר בקליק בניית אתרים