דף הבית » חומרים ומוצרים » חומרים
הפרטים שעושים את המטבח
השאיפה הבלתי פוסקת אחר הקידמה תוך ניצול ניסיון העבר הם היתרון של ארט אין בפיתוח מוצרים המספקים את מלוא הצרכים של קהל הלקוחות. הידע והשימוש בחומרים, טכנולוגיה ומיכון מתקדם משלימים את מעשה האומן. הנך מוזמן להכיר את מרכיבי השלם, את החומרים מהם מטבחי ארט אין נוצרים, לדמיין את המגע החושני של העץ, לגלות את 'הקסם מאחורי הפרזול', לחוש את המראה החדש של הפורמייקה ולהתהדר בשילובי המתכת והזכוכית .

מרכיבי היסוד במטבח

חומרי הגלם
לפריטים מהם מורכבים ארונות המטבח, יש השפעה רבה על איכות המוצר,השימוש ותוחלת חיי המטבח. במהלך הפיתוח נלקחים בחשבון תכונות ומידות החומר, אפשרויות העיבוד, הציפוי ,הצביעה ,תנאי האקלים בארץ ובהתאם לכל אלה מתאימים את תהליכי הייצור. שילוב המומחיות בעיצוב, תורת החומרים וטכנולוגיה מתקדמת מפיקים מן החומרים תוצאות חדשות ומרהיבות, חלקם בעיצובים מקוריים
ובלתי שגרתיים.

לוחות יסוד
לביד - "סנדוויץ" - "דיקט": לוח העשוי משכבות קילופי עץ שתי וערב, המודבקות בלחץ רב במכבש. החוזק והאיכות של הלוח נקבעים לפי מספר השכבות לעובי נתון. בחירת סוג הלוח בהתאם למטרה של החלקים המופקים .לדוגמא: חלקי גוף הארון מלוח בעל 9 שכבות ודלתות מלוח בעל 11 שכבות לפחות.

M.D.F : לוח המיוצר מסיבי עץ עדינים המעובדים עם שרף (דבק) ומסודרים בצורה אחידה לכל עובי הלוח. החומר עובר תהליכי אידוי וכבישה בטמפרטורה ולחץ גבוהים. החוזק ואיכות הלוח נקבעים לפי צפיפות הסיבים סוג השרף ונתוני תהליך הכבישה. לוח המיועד לרהוט צריך להיות בצפיפות של 600-860 ק"ג/מטר מעוקב ובתקן E1. הלוח אינו מומלץ לגופי ארונות אך מתאים מאוד לעיבוד צורתי,לעיטוף וצביעה בגימורים שונים.

ציפויים ללוח הייסוד
פורמייקה לוח דק (0.6-1.2 מ"מ) העשוי משכבות נייר "קרפט" מוספגות בשרף (דבק) פנולי ושכבת נייר דקורטיבי. החומר עובר תהליך כבישה בטמפרטורה ולחץ גבוהים עד ל"ריתוך" כל השכבות וקבלת לוח אחיד וקשה. הלוח מיוצר במבחר צבעים, טקסטורות ומרקמים. עמיד בפני לחות וקל לניקוי. טכנולוגיות חדשות איפשרו פיתוח מוצרים חדשים וניתן לקבל פורמייקה שקופה או מבריקה, פורמייקה עם שכבת מתכת (נירוסטה, אלומיניום, נחושת), פורמייקה עם תמונה אישית ופורמייקה עם הטבעה.

פורניר : שכבה דקה של עץ (0.2-1.0 מ"מ), שהופרדה מבול העץ ע"י קילוף ,ניסור או חיתוך ומודבקת על לוח יסוד.
הציפוי בפורניר מאפשר שימוש בעצים מסורתיים (אלון, בוק, מייפל וכו') ואו בעצים אקזוטיים (זברנו,אבוני וכו').

צבע: בתחום זה שתי קטגוריות

צביעה שקופה (בדרך כלל על עץ ופורניר) המשמשת כשכבת הגנה ומשקפת את הגוון (הטבעי או המגוון) והמרקם המקורי של החומר.
בתהליך זה השימוש בלכה אקרילית שקופה שאינה מושפעת מאור.

צביעה אטומה המאפשרת קשת של גוונים וגימורים באפקטים חלקים מסורתיים (מט,משי וכו') ובאפקטים חדשניים המתאפיינים בברק גבוה, מראה עתיק, מראה גבישי ואו הדגה של נקבוביות העץ.

חזיתות
מבחר בלתי נדלה של חומרים, גוונים, עיצובים ושילובים המקנים למוצר את המראה המיוחד והייחודי להזמנת הלקוח.

דלת חלקה : מעץ מלא ,בציפוי פורניר,בציפוי פורמייקה ובצביעה. בקטגוריה זו נכללים המטבחים בקן הנקי והמודרני המאפשרים חופש עיצובי ושילוב חומרים.

דלת מסגרת : מסגרת ומילואה מעץ מלא,מסגרת מעץ מלא ומילואת פורניר,מסגרת ומילואה מעץ או M.D.F בצביעה.
בקטגוריה זו נכללים המטבחים בקו המסורתי/כפרי המאפשרים לשלב את הסגנון המיוחד באלמטים ואפקטים המעשירים את התמונה הכוללת של המטבח.

דלת זכוכית : מסגרת ומילואת זכוכית.המסגרת ממבחר חומרים - עץ מסיבי, פורניר, אלומיניום וצבע. המילואה בזכוכית - שקופה, חלקה, צבעונית, מעוטרת, אפקט מראה, חלבית, צרובה ועיצוב מקורי של ארט אין - תמונה מקולקצייה או תמונה אישית. דלת הזכוכית היא הליטוש האחרון של ה"הפקה" הגדולה והראשונה ל"מחיאות הכפיים".

פרזול
החלקים והפריטים המשלימים את העיצוב והופכים את המטבח לפונקציונלי ושימושי. ההשקעה הראשונית בנושא זה תשא "רווחים" בכל רגע של פעילות במטבח: תשמור על הבריאות,תחסוך בפעולות מיותרות ותארגן את ה"באלגן". כל זה = איכות חיים.

במטבח מבחינים בשני סוגים עיקריים:
פרזול פנימי - המגיע בדרך כלל כחלק מהמוצר ונבחר ע"י מומחי ארט אין עפ"י קריטריונים מחמירים לאבטחת האחסון ונוחיות השימוש של הלקוח.

הפרזול כולל מסילות ומגירות, צירים, סלסלות, מגשים , מדפים ,מתקני עזר ופתרונות חכמים ליחידות הפינה. כל הפרזול מתוצרת החברות המובילות בתחום כגון: blum, hettich, וכו'.

התכנון, העיצוב, הפרזולים והחשיבה הארגונומית יוצרים מטבח המתאים לשנות ה 2000:
הכול נשלף, מסתובב, נע, מתרומם, נגיש מאוד ונמצא בהישג יד ועין.
שפע האביזרים מגדילים את אפשרויות האחסון ומסילות חזקות מקנות למגירות וליחידות הפנימיות כושר נשיאה מירבי, שליפה מלאה והובלה חרישית.

למגירות ולדלתות מנגנון אינטגרלי לסגירה איטית ומבוקרת.
פרזול חיצוני - ידיות, תאורה, מתקנים ואביזרים לשימוש מחוץ לארונות. ניצול המרחב בין הארון העליון והתחתון משפר את התפקוד ומוסיף חן למטבח.

כל אלה הם הפרטים המרכיבים את השלם. שילוב הידע, החומרים ועיצוב מתקדם מאפשר יצירת מטבח מגרה, חושני, חדשני ומאתגר- מטבח לחיים, המהווה מקור האנרגיה של הבית, כי לכולנו ידוע ש"המטבח הוא לב הבית" .

מפעלי ארט אין , כתובת: רח' המסגר 3, עין נקובא, טלפון: 02-5332858
אתר בקליק בניית אתרים