דף הבית » מאמרים » עצות וטיפים » חיים קלים במטבח מתחילים בתכנון חכם
המדריך לרכישת מטבח - חלק 100

השינויים באורחות החיים בעשורים האחרונים, הובילו למהפך בתפיסת המטבח והוא הפך מחלל שהוא רק פונקציונאלי לחלל שהוא גם מעוצב וייצוגי.

כיום תכנון ורכישת מטבח הינם תהליכים מורכבים המלווים בציפיות, התלבטויות ובדיקות רבות, כרוכים בהוצאה כספית משמעותית ומצריכים הכנה מדוקדקת לצורך הצלחה מרבית. קצב החידושים הטכנולוגיים והעיצובים בענף המטבחים והאלטרנטיבות הרבות הקיימת בשוק, יכולים להיות מסחררים ומבלבלים עבור מי שרוצה לרכוש מטבח חדש.

באתר המטבחים של חברת art-in שלפניכם, נעזור לכם להפוך את התכנון והרכישה לממוקדים ויעילים יותר, נספק מידע שכדאי לדעת לפני שמתחילים בתהליך וטיפים להפיכתו לנעים ומוצלח. כמו כן נסקור מגמות דומיננטיות עיקריות מתחום עיצוב המטבחים בשנים האחרונות.

מטבחי יוקרה מעוצבים ואיכותיים ממותג - הבית של art-in, הקיימת ומייצרת בישראל למעלה מ-12 שנים, היא החברה המובילה בענף המטבחים. לבד מאיכות הייצור הקפדנית והמחמירה ובהיצמדות ,לתקני איכות מחמירים.
במטבחי art-in העיצוב לא פחות חשוב: הקו הנקי, החדשנות, החומרים החדישים והגימור היוקרתי, כל אלה זיכו את החברה באינספור מכתבי הערכה והוקרה מקהל רחב של אדריכלים ומעצבים מהמובילים בארץ ומקהל רחב של לקוחות רבים ונאמנים מכל רחבי הארץ והעולם.


שאלות ותשובות

שאלה: מתי צריך להתחיל בתכנון מטבח?
תשובה: מטבח המתוכנן עבור דירה או בית חדשים, כדאי להתחיל לתכנן כחלק מתוכניות העבודה לבניית הבית כולו ובטרם הגשת התוכניות לאישור הבנייה. בבית או דירה לשיפוץ, יש להתחיל את תכנון המטבח מייד אחרי החלוקה הבסיסית של הבית לאזורים ציבוריים (סלון, מטבח) ופרטיים (חדרי שינה) במבנה. תכנון המטבח יכול להשפיע על תכנון הבית כולו. בשני המקרים יש להביא את תכנון המטבח לסיומו בטרם יוגשו תוכניות חשמל ואינסטלציה לקבלן או הגורם המטפל בכך.

שאלה: מהו הכלל החשוב ביותר ברכישת מטבח?
תשובה: ארגונומיה היא מילת המפתח. מעל לכל, המטבח הוא בעצם "בית מלאכה" ומכאן שארכיטקטורת המטבח צריכה להיות כפופה לחוקים שיקלו על ביצוע המשימות השונות במטבח ויתאימו למי שפועלים בתוכו ולצרכיהם. תכנון ארגונומי הוא זה המתחשב בפרמטרים הקשורים במבנה החלל, תוך התאמתם לצרכי בני הבית ומאפייניהם: מספרם, גילם, כמה "טבחים" פעילים בבית, אופי וכמות השימוש של בני הבית במטבח לאורך היממה, האם "רק" מכינים מזון במטבח או שהוא גם מקום להכנת מזון והתכנסות, אופי ותדירות האירוח, האם שומרים בבית על כשרות ועוד.
טיפ:  לפני תחילת תכנון המטבח, מומלץ לערוך דיון משפחתי על רצונות, ציפיות וצרכים אישיים ומשפחתיים הקשורים במטבח. כדאי לסכם את עיקרי הדברים ולייצר רשימת צרכים ודרישות אותה יש להבהיר לבעלי המקצוע.

שאלה: כיצד מתקצבים מטבח?
תשובה: בשלב הראשון יש להחליט על תקציב כולל. ההחלטה צריכה לקחת בחשבון את הסכום המקסימאלי אשר תוכלו להרשות לעצמכם להקציב למטבח החדש, תוך חשיבה ומידע כללי על הפריטים שיש לרכוש, על התשתיות שיש להכין ועל התשלום לבעלי המקצוע. בשלב השני, לאחר קביעת הסכום, יש לאסוף מידע מדויק ככל הניתן ולבדוק את ההיצע הקיים בשוק, להשוות אופציות ומחירים ולברר עלויות של עבודות ההתקנה והכנת התשתיות הצפויות. כשהנתונים בידיכם, יש לבחון האם הסכום שקבעתם בשלב הראשון הולם את הקיים בשטח ואת הציפיות שלכם מהמטבח אותו אתם מתכננים. צירוף סכומי הפריטים והעבודות הכרוכות בהתקנתם, מול כוונות ויכולות כלכליות, יקבעו את סדר הגודל של התקציב. במהלך הבדיקות וההשוואות כדאי לבחון גם מקורות מימון, אפשרויות אשראי אצל הספקים, ואפשרות של פיצול פריטי הרכישה או ביצועה תחת קורת גג אחד.


שאלה: היכן כדאי לרכוש מטבח?
תשובה: מומלץ לבחור בחברה מוכרת ומנוסה הידועה ביכולותיה, בשימוש בחומרים איכותיים, ברמות גימור טובות, בשירות ובמקצועיות. באולמות התצוגה של חברות המטבחים ניתן להתרשם ממגוון הדגמים ומאיכותם וכן ללמוד ולהתרשם מפתרונות אחסון שונים, אופציות להעמדת ארונות, ניצול פינות ומשטחי עבודה, טכניקות ייצור, סוגי חומרים, מבחר צבעים, פתרונות תאורה, ציוד סניטרי וחשמלי נילווה ועוד.
אחד השיקולים המרכזיים שצריך לקחת בחשבון הוא האם החברה אליה אתם פונים יודעת לספק מענה מקצועי של כל מכלול רכיבי ומרכיבי המטבח, דהיינו: חברה שיודעת לספק מטבח שיכלול משטחי שיש של חברה מוכרת או משטחי קוריאן, כיורים, ברזים ומוצרי חשמל. זהו שיקול משמעותי בהחלטה היות וחברה שתספק רק את הארונות, לא תהיה אחראית למשטחי השיש ו/או לכיורים ולברזים ובמקרה ותהיה תקלה באחד מהרכיבים או אי התאמה, כל אחד מהספקים ישית את האחריות על החברה האחרת, דבר שלא יקרה במידה ותרכשו את כל מכלול המטבח בחברת מטבחים אחת, כך שהאחריות על ההרכבה והתיאומים בין כל הגורמים השונים יהיו באחריות של חברה אחת.
האם היה עולה על דעתכם לרכוש מכונית שילדה בלבד ולרכוש מנוע וצמיגים ועוד רכיבים ולהרכיב את כולם יחד?

טיפ: מומלץ לבקר בבתים של לקוחות אשר רכשו מטבח מהחברה או מבעל המקצוע מהם אתם מעוניינים לרכוש ואשר מותקן בביתם לפחות שנה. בביקור תוכלו לבחון את מצב המטבח לאחר תקופת שימוש ולברר האם בעלי הבית מרוצים, האם התגלו פגמים, האם נזקקו לשירות ואם כן - האם קיבלו שירות טוב.

שאלה: האם כדאי להיוועץ עם מעצב מטבחים?
תשובה: רכישת מטבח ללא התייעצות עם מעצב מטבחים שעובד בחברה ותיקה ואמינה, הינו צעד הכרחי היות ומעצב המטבחים הינם בוגרי בתי ספר, מכללות ו/או אוניברסיטאות בלימודי עיצוב ועוברים הכשרות רבות ומגוונת בכל החידושים והפיתוחים האחרונים בתחום ומתכננים מטבחים תוך שימת דגש על הנדסת אנוש נוחות, התאמה לצרכי המשפחה ועוד.
מעצב מטבחים מקצועי  ומיומן יספק הכוונה, ייעוץ ותכנון טובים ונכונים. הוא ייעל את התהליך, יאפשר תוצאה טובה יותר ויוביל לחיסכון בעלויות. במטבח יש מערכות תשתית רבות כגון מים, ביוב, חשמל וגז אשר יש לשלבן באופן אופטימאלי עם שאר מרכיבי המטבח. מעצב מקצועי ומנוסה יקח את כל הפרמטרים האלו ואחרים בחשבון בעת תכנון המטבח ובכך ימנעו החלטות שגויות ותקלות שעלות תיקונם עלולה להגיע לסכומים גבוהים.

שאלה: מה צריך להביא לפגישה עם מעצב מטבחים?
תשובה: פגישה ראשונה עם מעצב  מטבחים עשויה להמשך כשעתיים ולכן רצוי לקבוע אותה מראש ולפנות לה את הזמן הנחוץ. לפגישה יש להגיע מצוידים בתוכניות המטבח ורצוי גם בתוכנית הבית כולו וכן במרב הנתונים אשר יסייעו למעצב להציע לכם פתרונות התואמים את דרישותיכם. חשוב לבדוק כי מסרתם למעצב את כל האינפורמציה הנחוצה וכי הוא מבין  את הצרכים והטעם שלכם ועומד במסגרת התקציבית אשר הוכתבה לו.

הרחבה תוכלו למצוא במאמר: פגישה ראשונה לתכנון מטבח.

טיפ: לפני הפגישה עם מעצב המטבחים מומלץ לחשב את שטחי האחסון הרצויים לכם. ניתן כאינדיקציה, לחשב את שטחי האחסון הקיימים במטבח הנוכחי ועליהם להוסיף את הכמות החסרה לה זקוקים.

שאלה: מטבח סגור או פתוח לחלל המגורים?
תשובה: יתרונות המטבח הפתוח הם שהוא מספק תחושת מרחב וגודל ומאפשר הפרדה מחד, תוך שמירה על קשר בין הנוכחים – מאידך, זאת גם אם הם נמצאים במקומות שונים בבית. בנוסף, הוא תורם לכך שבעת אירוח ניתן להתרועע יחדיו, גם כשנמצאים בחללים שונים. יתרונו הבולט של המטבח הסגור הוא השחרור מהצורך לסדרו ולנקותו כל העת כך שיהיה ייצוגי וישתלב בחלל המגורים. ה"בלגן" נשאר מאחורי קירות המטבח. החלטה בעניין זה קשורה בצרכים של בני הבית, באופן וכמות השימוש במטבח, בהעדפות, במבנה אישיות ובאופי האירוח.

שאלה: כיצד ניתן למקסם מקומות האחסון במטבח?
תשובה: תכנון טוב וחלוקה נכונה של הארונות והמידוף יכולים להוסיף נפח אחסנה רב ביותר לעומת תכנון לקוי. קיימים כיום אמצעים רבים שבעזרתם אפשר לייעל את ניצול הנפח הנתון. למשל: בפינות המטבח ניתן להתקין מדפי אחסון עגולים ומגירות פינתיות, ניתן להשתמש בארונות צרים אך עמוקים בעלי מנגנון השולף החוצה את תוכן הארון עם פתיחת הדלת ועוד. יש להבטיח שמידות האבזור המסופק וחלוקתו, יתאימו לניצול מרבי של נפח הארונות. כדאי שכמה שיותר מהמדפים יהיו נשלפים משום שאלו מגדילים את ניצולת נפח הארון ומשפרים את נוחיות השימוש בו, לעומת מדפים רגילים המחייבים השארת מרווח פנוי מעליהם, על מנת לאפשר גישה למוצרים המונחים בחלקים הפנימיים של המדף.

טיפ: במטבחים בעלי שטח קטן רצוי להשתמש בצבעים בהירים שיתנו תחושת גודל ומרחב ואילו במטבחים בעלי שטח גדול ניתן להשתמש בכל גוון, כולל הכהה ביותר וזאת בהתאם לטעם והסגנון האישיים .

שאלה: באיזה חומרים הכי מומלץ להשתמש בארונות מטבח?
תשובה: רובן המכריע של החברות המובילות מייצרות את ארונות המטבח מפלטות של סנדוויץ'' אדום בעל תו תקן.
הפרזול המיוצר בעולם ונמצא בשימוש גם בארץ מותאם לארונות, לרבות מחברי הצירים והמסילות. חומר נוסף המקובל לשימוש בדלתות בארונות המטבח הנו MDF ה- MDF הינו פלטה עשויה עיסת דבק וסיבי עץ מאוד דקים. יתרונו הוא בהתאמה לצביעה וכן לאפשרויות עיצוב בחריטה על פניו.

החברה המובילה בתחום הפרזול בארץ הינה חברת בלורן

טיפ: חשוב לזכור כי זמן האספקה של ארונות מטבח נע בין חודשיים לשלושה חודשים, בהתאם למורכבות התוכנית ורכיבי המטבח ויש מיקרים הדורשים אף זמן ייצור נוסף.

שאלה: מה חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון ובחירת משטח העבודה?
תשובה: יש להתאים את המשטח לצרכי הבית: אם נוהגים לבשל הרבה, מומלץ להשתמש במשטחים עמידים כגון אבן קיסר וקוריאן אשר אינם סופגים שמנים וצבעי תיבול. אבן קיסר מאפשרת משטח עבודה חזק, מבחר גדול של צבעים וגימורים והשקעת כיור וכיריים בהתקנה שטוחה. קוריאן מומלץ גם הוא בהיותו חומר אנטי בקטריאלי שאינו סופח שמנים והינו חומר קשה במיוחד ועמיד לאורך זמן. אם מבשלים כמויות גדולות (נגזרת של מספר הנפשות בבית והרגלי האירוח), כדאי לבחור במשטחים גדולים שאפשר יהיה להניח עליהם כמויות נכבדות של מצרכים, מזון שכבר הוכן וכלים. שיקול נוסף שיש לתת עליו את הדעת בעת ההחלטה על גודל ואופי משטח העבודה הוא האם יש בבית יותר מ"טבח" דומיננטי אחד ואם רבים הם המצבים בהם שני אנשים עובדים במטבח במקביל. בסיטואציה שכזו, מומלץ לבחור במשטח עבודה גדול במיוחד או בשני משטחי עבודה נפרדים.

טיפ: בעת החשיבה על גודל משטח העבודה הרצוי, אל תשכחו לקחת בחשבון גם את המתקנים, הכלים וחפצי הנוי שאתם אוהבים ונוהגים להניח עליו. מוצרים כגון קומקום, טוסטר, מתקן לייבוש כלים, כלים לתבלינים, לסכו"ם, לקפה וסוכר, עציצים וכד'.

שאלה: כיצד למקם את הכיור, הכיריים והמקרר?
תשובה: הכיור, הכיריים והמקרר הם שלושת הקודקודים אשר ביניהם מתבצעות עיקר העבודות במטבח - הכנה, בישול, ניקיון וכד'. ככל שהמרחק ביניהם גדול יותר, כך העבודה יעילה פחות. מאידך, יש להקפיד על מינימום מרחק הכרחי שיאפשר שימוש מושכל ונוח במשטחים.

שאלה: מה ההנחיות לתאורה במטבח ובאיזה סוגי תאורה נהוג להשתמש בו?
תשובה: ככלל, על התאורה במטבח לספק מקסימום אור לצרכי עבודה ולייצר מינימום הצללה המפריעה לעבודה בו. סוגי התאורה הנפוצים: תאורת חלל כללית: מאירה את המטבח כולו וממוקמת בדרך כלל בתקרת המטבח. לצורך כך יתאימו פלורוסנטים בגוון חם, מנורות ליבון או הלוגן, נורות לדים או מנורות up light המקרינות את האור לתקרה ומייצרות תאורה כללית נטולת הצללות וסינוורים. תאורת משטחי עבודה: תאורה פונקציונאלית שאחת הדרכים המקובלות להשיגה היא באמצעות התקנת מנורות מתחת לארונות המטבח העליונים, הניצבים בד"כ מעל משטחי העבודה. תאורה לפינת אכילה - אם קיימת - ותאורת פנים ארונות (ויטרינות) אם חפצים בכך.

טיפ: לאורך כל תהליך התכנון, הרכישה וההתקנה של המטבח עלולים להתגלה שיבושים ותקלות. מעיכובים בלוחות הזמנים, דרך עלויות שלעיתים חורגות מהתקציב המתוכנן ועד לתקלות שונות ומשונות. היו מודעים לאפשרויות אלו והשתדלו לצמצמן מראש ככל הניתן וכן לצמצם את האכזבה והתרעומת הנגזרים מהן.
חיפוי זכוכית למטבח
מפעלי ארט אין , כתובת: רח' המסגר 3, עין נקובא, טלפון: 02-5332858
אתר בקליק בניית אתרים